Ürünlerimiz


İSTENİLEN ÖLÇÜLERDE FARADAY KAFESİ ÜRETİLİR.

 1. Faraday kafesinin ölçüleri: En:…….. mm, Boy:………. mm Yükseklik: …… mm . Faraday        kafesinin yapılacağı odanın ayrıntılı çizimi .
 2. Taban, tavan duvarlarda Shielding malzemesi olarak kullanılan malzeme   elektromanyetik dalgaların elektrik ve manyetik bileşenleri için  ekranlama etkinliğini sağlayacak metalden(bakır V.B.) olmalı odanın içine bakan kısımları ayrıca zayıflatıcı boya ile boyanır. Bu boyanın üzeri son kat başka bir boyo veya duvar kağıdı ile kaplanabilir .  Faraday kafesi sessiz kabin özelliği de taşımaktadır.
 3. Faraday kafesi içerisinde uygulanacak olan ses yalıtımında kullanılacak malzemeler, malzeme standartları ve ses yalıtımı sonrasında elde edilecek olan kazanım dB değeri belirtilir.
 4. Taban ahşap olup üstüne yapıştırılacak şekilde en az 3 mm kalınlığında antistatik yer kaplaması yapılır.
 5. Kabin içinde non-manyetik askı ve yatay çubukları ile birlikle kullanılan 60 x 60 cm veya 40x40cm ebatlarında akustik taş yünü asma tavan malzemesi kullanılmaktadır.
 6. Kabinde ikili kumanda edilebilen potasiyometreli spot aydınlatma ve bunlara ait topraklamalı anahtarlar ve en az 5 adet priz bulunmalı, bunlar 2 ad linye ile ayrı ayrı tesis edilir.
 7. Kafes içinde aydınlatma ve diğer elektrik ihtiyacını sağlamak için 220 volt besleme hatlarına ve zayıf akım hatlarına(network kabloları için) RF performansını bozmayan ani darbe önleyici elektrik filtresi konulmaktadır.
 8. Kafes içinde network alanın devamlılığı için 2 adet network kablo girişi yapılır ve bu girişlerin RP performansını bozmayacak şekilde odaya nasıl gireceği açıklanır.
 9. Ani darbe önleyici elektrik filtresi ve diğer komponentleri topraklamak için çok bağlantılı ana toprak barası konulmaktadır.
 10. Kafes havalandırmasının sağlanması için 2 adet en az 20 x 20 RF performansını bozmayan aynı zamanda da hava hareketlerine minimum direnç gösteren havalandırma deliği bulunur.
 11. İstenirse Faraday  kafesine Ayrıca uygun ısıtma ve soğutma özelliğine sahip bağımsız 8000veya12000 BTU’luk split klima sistemi ile havalandırılması  yapılabilir.
 12. Faraday kafesi ve ekipmanları her türlü tasarım, hatalı malzeme, kötü işçiliğe karşın 2 yıl garantilidır.
 13. 10 yıl süreyle ücret mukabili yedek parça ve servis hizmeti verilir.
 14. Yapılan Faraday kafesinin ve kabin zeminine döşenecek elektrostatik yük boşaltma özellikli kaplamanın topraklanması birleştirilerek yapılır. Topraklama direncinin en fazla 8- Ohm olması sağlanır. .
 15. Faraday aydınlatmasında gürültü ve elektromanyetik dalga yaymayan armatürler kullanılır.
 16. Faraday kafesi demonte olabilmeli, paneller halinde sökülüp tekrar kurulabilir.
 17. Faraday kafesi sessiz kabin özelliği taşımaktadır.
 18. Ampul, kablo, dış kompakt malzeme, iç anti statik döşeme, cam çerçeve ham maddeleri (tedarik imkanlar dahilinde) TSE- CE belgelidır.
 19. Faraday ayak sistemi yer titreşimlerini önlemek için her biri bağımsız özel yapılmış silikon malzemeden yapılmaktadır.
 20. Faraday kafesinin kirli havasını boşaltan sessiz çalışan havalandırma yapılmaktadır .
 21. Faraday kafesli oda ve sessiz kabin İçeride sağlanan sessizlik 35-40 dB arasındadır ve bu desibelmetre ile gösterilir .
 22. Faraday Sessiz oda yalıtım metal malzemesi oda duvarına zemin titreşimini iletmeyecek özellikte olan direk temassız silikon takoz sistemiyle bağlanmaktadır.
 23. Temassız silikon sisteminin bir ucu montaj yüzeyine plastik dübellerle tutturulmaktadır.
 24. Faraday kafesi için  firmamızın ubb kaydı ve saglık bakanlığı onaylı mevcuttur.